Atgal

Parduodamų butų apdaila

Renkantis naujus namus, reikia įvertinti nemažai klausimų. Vienas iš jų – ar norėsite ir turėsite laiko įsirenginėti naują butą patys, o gal norėtumėte įsikurti jau pilnai įrengtuose namuose? Taigi, prieš renkantis būstą, įvertinkite parduodamų butų apdailos pasirinkimo galimybes. Pagal apdailos lygį galime suskirstyti parduodamus butus į tris pagrindines grupes.

Nauji butai be apdailos – parduodami butai gali būti visiškai neįrengti, matomos atviros konstrukcijos, sienos nenutinkuotos, patalpos be įrangos. Neįrengta erdvė suteikia daugiau laisvės fantazijai ir kūrybai (gal sugalvosite bendrame modernaus dizaino interjere palikti eksponuojamą atvirą konstrukciją). Taigi didesnės laiko investicijos dovanoja ir didesnes pasirinkimo galimybes.

Nauji butai su daline apdaila – tai dažniausia parduodamų butų apdailos rūšis, kuri kelia ir daugiausiai klausimų. Kokio lygio apdailos tikėtis, kokie darbai turi būti atlikti perkant naują butą su daline apdaila? Pagal įstatymus sąvoka „dalinė apdaila“ nėra apibrėžta, dėl to kiekviena bendrovė, įrenginėjanti parduodamus butus, parenka savus kriterijus. Dažniausiai galima tikėtis, jog tokiame naujame bute purviniausi darbai jau bus atlikti: nutinkuotos sienos, nuglaistytos lubos, įrengta šildymo sistema, vandens įvadas, nuotekų stovai, nutiesti elektros tinklai iki paskirstymo dėžutės, įstatytos lauko durys ir panašiai. Taigi Jums liks tik pasirinkti dekoro medžiagas ir atlikti apdailos darbus. Perkant naują butą su daline apdaila, svarbu skaityti sutarties sąlygas – tuomet žinosite, ko galite tikėtis ir kiek darbų dar reikės atlikti patiems.

Pilnai įrengti parduodami butai – tai nauji butai, kurie yra visiškai paruošti gyvenimui. Įsigijus tokį būstą, jame galima pradėti gyventi vos gavus raktus. Nekilnojamojo turto vystymo kompanija, pasirinkusi vieną ar kelis interjero stilius, pagal juos įrengia parduodamus butus – atlieka pilną apdailą (sienų, grindų, lubų), išvedžioja elektrą, sumontuoja virtuvės baldus, įrengia vonios kambarius ir panašiai. Pilnai įrengtų parduodamų butų kaina, žinoma, yra didesnė. Tačiau, jei radote sau mielo stiliaus namus, pirkdami pilnai įrengtą butą, sutaupysite įrengimo laiką ir galėsite naujame bute gyventi iš karto.

Renkantis naujus namus, svarbiausia įvertinti savo poreikius: ar norite būstą įsirengti savaip ir galite tam skirti laiko, o gal galite skirti daugiau lėšų ir įsigyti gyvenimui paruoštą naują butą su Jums tinkančiu stiliumi? Apmąsčius šiuos klausimus – pasirinksite tinkamiausią sprendimą.

Butų nuoma Palangoje