Atgal

Gyvenamųjų kvartalų gerbūvis

Perkant naują būstą pasirinktame gyvenamųjų namų kvartale, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į parduodamus butus, bet ir į kvartalo aplinką. Pilnavertei gyvenimo kokybei užtikrinti, reikėtų įvertinti parduodamų namų teritorijos sutvarkymą ir gerbūvį, atkreipti dėmesį į tai, kokios funkcijos yra sukurtos gyvenamajame kvartale: ar bus patogu pasistatyti automobilį, ar užtikrinamas teritorijos saugumas, ar yra įrengtos poilsio zonos, vaikų žaidimų aikštelės ir panašiai – juk savo naujų namų aplinkoje praleisite dalį laisvalaikio.

Svarbu, kad teritorija būtų saugi, aptverta tvora su rakinamais varteliais, gerai apšviesta vakarais. Turėtų būti užtikrintas patogus parkavimas tiek ant žemės, tiek požeminiuose aukštuose. Vidiniuose kiemuose turėtų būti ne vien jauku ir gražu, bet ir įdomu. Turėtų būti suprojektuotos įvairios funkcijos ir veiklos, skirtos poilsiui ir žaidimams. Pasirūpinta pasivaikščiojimo takais, rekreacinėmis zonomis, želdynų grupėmis, mažąja architektūra (suoliukais, šviestuvais, pavėsinėmis), vaikų žaidimo aikštelėmis ar net mankštos lauke inventoriumi ir įrenginiais šunų aikštelei. Svarbu, kad norėtųsi būti ne vien Jūsų naujame bute, bet ir lauke.

Prieš perkant naują butą, atkreipkite dėmesį, ar kvartalą supa gerai išvystyta infrastruktūra – ar geras susisiekimas, ar aplinkui rasite visas Jūsų poreikiams būtinas paslaugas: maisto parduotuves, medicinos įstaigas, bankus, gal net konkrečias pramogas ir panašiai. Atkreipkite dėmesį, ar teritorijoje negirdėti per daug triukšmo nuo aplink esančių aktyvesnių gatvių. Grynas, neužterštas oras gyvenamajame kvartale taip pat labai svarbus rodiklis.

Kiekvienam žmogui yra aktuali jo gyvenamoji aplinka, nes ji įtakoja bendrą savijautą, pasitenkinimo ir pasigėrėjimo savais namais jausmą. Didelę dalį bendro aplinkos vaizdo kuria ir kokybiška, šiuolaikiška architektūra, kuri dera su aplinka ir papildo, o ne gadina peizažą. Todėl svarbu atkreipti dėmesį, ar nekilnojamo turto vystytojai dėjo pastangas sukurti patrauklią ir estetišką architektūrą, kuri išlaikys savo vertę dar daug metų ateityje. Jei galvojate pirkti naują butą konkrečiame naujame name, pagalvokite, ar jums papildomų privalumų teiktų balkonai ar terasos – juk tai irgi bendro gerbūvio dalis, leisianti Jums mėgautis supančios gamtos privalumais.

Butų nuoma Palangoje